Hikvision ColorVu

Zachycení živých barevných obrázků v absolutní tmě

 

     Kolem 11 hodiny večerní obdržela policie tísňové volání a rychle se snaží vyšetřit incident a identifikovat viníky. V parku došlo k přepadení . Oběť se vydala v nočních hodinách domů když z ničeho nic ji přepadl útočník a okradl ji o kabelku. Policie vyšetřila incident, ale nenašla žádné hmatatelné důkazy, které by  vedly k identifikaci útočníka. Vzhledem k tomu, že se vše odehrálo v noci, bezpečnostní kamery v okolí nezaznamenaly žádné použitelné záznamy vedoucí k identifikaci pachatele. Při prohlížení záznamů z kamer bylo zjištěno, že obraz je rozmazaný a plný vizuálního šumu a tudíž nepoužitelný. Ačkoli bezpečnostní kamerové systémy se v městských parcích vyskytují v posledních letech stále častěji, stále existuje mnoho bezpečnostních požadavků, které nelze splnit. Jedná se například o noční vidění s vysokým rozlišením a barevné nahrávání ve vysoké kvalitě rozlišení.

    Společnost HIKVISION jako výrobce videotechnologií nejvyšší kvality dlouhou dobu vyvíjí produkty vybavené novými inovativními funkcemi založenými na technologiích video sledování, které byly v průběhu desetiletí vylepšeny a vyladěny na maximální úroveň.

     Kamery Hikvision ColorVu (kamery ZDE) mají schopnost zachytit detaily při slabém osvětlení. Této schopnosti dosáhly díky dvěma specifickým průlomům v hardwarových technologiích: pokročilá technologie čočky + snímač (čip) s vysokou citlivostí. Na rozdíl od běžných čoček jsou objektivy ColorVu kamer vybaveny super-clonou, dosahující hodnoty clonového čísla až F1.0, což umožňuje dostat více světla do objektivu tak, aby se zvýšil jas obrazu.  

ColorVu kamery: DS-2CE10DFT-F, DS-2CE12DFT-F, DS-2CE72DFT-F

  

     Objektivy kamer Hikvision ColorVu také obsahují optické sklo s širokopásmovou antireflexní vrstvou (BBAR) a optické sklo s extrémně nízkou disperzí (ED), které snižují světelné záření a efektivně reprodukují ostrost obrazu a sytost barev. Tyto technologie umožní efektivně se dostat k takovému druhu klíčových informací, které jsou zablokovány světelným zábleskem.

353_l.jpg 

     Vysoká citlivost kamer ColorVu je určena pro aplikace, kdy jsou vyžadovány barevné snímky a záznamy s vysokým rozlišením i v prostředí s velmi slabým světlem. Čipy kamer  ColorVu  demonstrují mimořádnou účinnost fotovoltaické konverze tím, že výrazně zlepšují využití světla a poskytují barevný a ostrý obraz až do nejnižší úrovně osvětlení. Současně jejich samočinný adaptační algoritmus 3D DNR zaručuje vysokou kvalitu zobrazení.

     Kamery ColorVu jsou vybaveny teplým doplňkovým světlem, takže pokud neexistuje žádný zdroj světla, dokonce ani žádné světelné paprsky nebo pouliční osvětlení, mohou zaručit barevné zobrazení. Tato funkce poskytuje měkké, teplé osvětlení šetrné k životnímu prostředí, které snižuje jakékoli ostré zabarvení objektu, který je osvětlen.

 

     Výsledkem je, že kamery Hikvision ColorVu (kamery ZDE) nabízejí snímky s jasným barevným obrazem 7 dní v týdnu po 24hodin za podmínek nízkého osvětlení. Disponují vynikajícími výsledky při záznamu živých barevných obrazů v mnoha aplikačních scénářích, jako jsou veřejná místa bez osvětlení, noční bezpečnost v průmyslových parcích, dopravní křižovatky s nízkým okolním světlem a mnohé další.

    Jako příklad z praxe lze uvést, že informace o registračních značkách podezřelých vozidel jsou rozhodující při vyšetřování dopravních nehod nebo jiných dopravních incidentů. Pokud je ale vozidlo bez SPZ nebo poznávací značka je záměrně zakryta, může být vozidlo identifikováno pouze podle jeho vlastností - výrobce, modelu a zejména barvy. Takže i když vnější světelné podmínky jsou špatné, dokonce i úplně mizerné, kamery Hikvision ColorVu stále zaznamenávají cenné informace v barvách.

Hikvision ColorVu Technologie je používána v  Turbo HD 5.0 kamerách a  v kamerách Easy IP 4.0 series.

HIKVISION  uvádí na trh bezdrátová WIFI pojítka

 

Společnost Hikvision uvádí na trh novou sérii bezdrátových WiFi pojítek pracujících v pásmu 2,4GHz typ DS-3WF01C-2N a DS-3WF03C-D . Díky těmto komponentům bude možné zajistit datovou komunikaci mezi kamerou a switchem resp. NVR v horizontálním i vertikálním směru v aplikacích, kde není možné instalovat kabely. S bezdrátovými pojítky (mosty) Hikvision jsou překážky bránící natažení kabelů snadno překonatelné, což umožňuje instalovat komponenty založené na IP technologii i na nejtěžších místech. Tato pojítka současně poskytují přenos videa, audia a dat mezi jednotlivými kamerovými body instalace. Bezdrátové řešení společnosti Hikvision je vhodné zejména pro staveniště, stavby, výtahové šachty a venkovní skladové plochy, kde eliminuje potřebu realizace drahého kabelového vedení, které představuje potenciální bezpečnostní riziko.

Hlavní přínosy zařízení DS-3WF01C-2N a DS-3WF03C-D  jsou:

  • Nulová konfigurace: Před nastavení z továrny, plug-and-play řešení, konfigurace prostřednictvím webového rozhraní
  • Rychlá, snadná a málo nákladná instalace: Určeno pro různorodé aplikace (staveniště, perimetr, výtah, sklady), možnost montáže zařízení na několik způsobů
  • Ochrana proti rušení: Automatické detekce prostředí a selekce vhodných kanálů
  • Zaručení stabilního přenosu dat mezi jednotlivými komponenty.

Jedním z konkrétních příkladů aplikace je Bezdrátové Řešení Hikvision pro výtahy. Kamery instalované ve výtazích z výroby mohou být náročné nejen co do pořizovacích nákladů ale také co do celkové údržby. Bezdrátové řešení Hikvision usnadňuje nejen instalaci kamery ale i přístup k jejímu napájení popř. její údržbu zevnitř výtahové kabiny při zachování nejvyšší spolehlivosti zařízení.

Bezdrátové řešení fy Hikvision je rozhraním, které spojuje při nepřítomnosti kabelů IP kamery na jedné straně a záznamová zařízení na straně druhé.

NOVÉ KAMERY TURBO HD 4.0 S PIR

314_l.jpg

 

Společnost Hikvision uvádí na trh novou sérii kamer Turbo HD 4.0 s integrovaným PIR detektorem pro dosažení přesnější detekce pohybu. PIR (Passive Infra-Red) detektor s dosahem 11m detekuje pohyb ve svém detekčním prostoru. Tento detektor je implementován do čtyřech modelů kamer série DS-2CExxD8T-PIR(L). Jedná se o kamery v provedení Tubus, Dome a Cube.

Detektor umí odfiltrovat falešné poplachy tzn. umí rozlišit infračervené vyzařování lidského těla od ostatních rušivých vlivů okolí. Takže pokud dojde k pohybu neživé části sledovaného prostoru, k poplachu nedojde, ale když dojde k pohybu lidského těla, je vyhlášen poplach resp. Dojde ke spuštění záznamu. Vyfiltrováním planých poplachů lze ušetřit úložný prostor na disku ale hlavně zefektivňuje vyhledávání poplachových událostí, neboť počet planých poplachů je daleko míň.

Kamery jsou také vybaveny technologií ultra low-light (extrémní citlivost menší než 0,005 Lux), takže nabízejí čistý obraz v nejvyšší kvalitě bez šumu v prostorách bez jakéhokoli nočního osvětlení.  

Vítejte ve světě TURBO HD 4.0 PIR s kamerami série DS-2CExxD8T-PIR.

NOVÁ KAMERA HIKVISION DARKFIGHTERX

Nová kamera Hikvision DarkFighterX

 Technologie rozšiřující lidské smysly

 Příklady z praxe:

A: Majitel firmy přijede jednou ráno do kanceláře, najde  otevřené dveře, rozbitá okna a zdemolovaný interiér, popř. vykradený sklad. Poté, co zavolá policii, přezkoumá záznam z videokamer, kde není skoro nic vidět jen rozmazané obrázky s rozmazanými postavami zlodějů. Světla automobilu blikají na monitorované ploše. Pak už nic.

B: Noční bezpečnostní technik slyší poplach, pak vidí, že neosvětlený nákladní vůz odjíždí z hlídaného parkoviště . Vyzývá operačního důstojníka u monitorovacího pultu aby zasáhl. Poté, co je tato oblast zabezpečena dojde k přezkoumání záznamů z bezpečnostních kamer: černobílý rozmazaný obraz; neurčitě lidské siluety; tma. Jediný svědek říká že něco slyšel ale nikoho neviděl.

     Takovéto scénáře jsou celkem běžné v naši praxi. Ze všech známých kriminálních majetkových zločinů se 70% stane v noci a za nízké viditelnosti. Aby se efektivně snížila tato kriminální statistika, je nutné, aby monitorovací videosystémy byly schopné identifikovat takové události a upozornit bezpečnostní složky ještě před takovou událostí.

     Společnost Hikvision dnes vybavuje své kamery takovým hardwarem, který umí odhalit zloděje i za té nejhlubší a nejčernější tmy. Jak toho Hikvision dosáhnul?

 Učení se od lidského oka

    U lidí existují dva typy fotoreceptivních buněk - tyčinky a kužele – umístěné na zadní ploše vnitřního oka, známé jako sítnice. Tyto dva typy buněk citlivých na světlo provádějí nezávisle  na sobě různé činnosti, aby zachytily viditelné svět kolem nás. Tyčinky reagují na jas, zatímco kuželky zachycují a identifikují barvy a mozek spojí obě informace do jednoho obrazu.

      Příroda to udělala jako první, ale zdokonalující se technologie Hikvision jde dál. Technologie série DarkFighterX společnosti Hikvision byla vyvinuta z pohledu fungování lidských očí. Infračervené senzory v kameře odrážejí infračervené světlo, které je pro lidské oko neviditelné, ale pro senzory na čipu kamery je velmi "jasné" - podobně jako tyčinky v našich očích. Zatímco tyto IR senzory vysílají pouze černobíle, snímače viditelného světla v kameře současně detekují a dekódují barvy - stejně jako kužele v lidském oku. Oba senzory jsou umístěné za jediným objektivem, stejně jako tyčinky a kužely v našich očích.

     Kmera DarkfighterX  spojuje dvě spektra světla a vytváří video a obraz - jas infračervených senzorů zabarvených barvou slabého světla. Hikvision označuje tuto technologii jako bi-spektrální technologii. A výsledek? DarkFighterX poskytuje vyšší jas, lepší věrnost barev, ostřejší hrany a méně šumu a rozostření než ostatní standardní kamery jiných výrobců.

  

Rozšíření, expanze a aplikace

Systémy videomonitoringu musí rozšiřovat a zlepšovat schopnosti rozlišení videa ve tmě tak, aby se postupně snížilo ​​množství kriminálních činů během večerních a nočních hodin tzn. za tmy.

     Aplikace pro tento typ kamery a její pokročilé funkce jsou neomezené. Systémoví integrátoři v budoucnu pravděpodobně najdou nové úpravy a vylepšení pro kamery DarkFighterX, které dokonce přesahují rámec toho, co Hikvision předpokládá. Jako první se nabízí instalace kamer DarkfighterX v městských kamerových systémech k potlačení trestné činnosti ve městech během noci: chodníky a ulice, uličky a obchodní centra. Dalšími lokalitami pro nasazení těchto DarkFighterX  kamer jsou turistické oblasti, řeky, jezera, pláže, lesy, veřejná náměstí, historické památky a další. Dále pak přístavy, elektrárny, železnice, letiště a další dopravní uzly včetně mezinárodních hranic.

     Kamery řady DarkFighterX rozšiřují lidský zrakový smysl tím, že nejprve napodobují lidské oko - dva odlišné senzory zachycující a kombinující jas a barvy - a pak tuto schopnost dále zdokonalují v extrémně nízkém světle. Technologie DarkfighterX vede k barevnému, jasnému a přesnému zobrazování nočních videosekvencí téměř stejně jasně jako za denního světla.

     Technologie Hikvision DarkFighterX poskytuje barvu a ostrý obraz při té nejnižší úrovni světla což je hodnota 0,001 luxu. Kamery podporují kompresi H.265+, což výrazně pomáhá zvýšit výkon šířky pásma a snížit požadavky na velikost úložiště pro ukládání dat.

Nejnovější algoritmus Deep Learning také významně zlepšuje přesnost inteligentních funkcí kamery jako je detekce narušení, detekce průchodu, detekce lidského těla,  automatické sledování atd.

 Vyzkoušejte kameru Hikvision DS-2DF8225IH-AEL (W) DarkFighterX  v rozl.2 megapixel.